niedziela, 13 lipca 2014

Szachowe Mistrzostwa Nowej Dęby

W drugich szachowych Mistrzostwach Nowej Dęby zwycięzcą został zeszłoroczny Mistrz Bogdan Kaczmarek.
W zawodach wzięło udział 10 zawodników. Większość z nich uczestniczyła w poprzednich wydarzeniach szachowych organizowanych przez Pogoń Nowa Dęba i Towarzystwo Ratusz takich jak chociażby Nowodębska Liga Szachowa. Chęć udziału w zawodach zgłaszali także szachiści z innych miejscowości (Turbia, Tarnobrzeg), jednak organizatorzy zadecydowali, że ten turniej adresowany jest wyłącznie do mieszkańców Nowej Dęby.
mistrozstwaachowe1
Minusem był fakt, że do udziału w zawodach zgłosiło się tylko dwóch juniorów ( Michał Socha i Jakub Socha). Wierzymy, że wprowadzana do szkół nauka gry w szachy zmieni w przyszłości ten stan. Wszak szachy bez względu na wiek dziecka, mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji; mając na uwadze, że gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania.
Ostatecznie po rozegraniu 7 rund Szachowym Mistrzem Nowej Dęby ponownie został Bogdan Kaczmarek. Na miejscu drugim uplasował się Przemysław Nowak, a brąz wywalczył Krzysztof Wypniewski. Zawody prowadził Wojciech Bulanowski. Wszystkie wyniki były na bieżąco wprowadzane do programu Chessarbiter i zamieszczane w Internecie. Dekoracji zawodników dokonał radny Marek Ostapkowspółorganizator zawodów.
Towarzystwo RATUSZ oraz Stowarzyszenie POGOŃ Nowa Dęba dziękują za udział w Mistrzostwach wszystkim zawodnikom. Gratulujemy również zwycięzcom! Kolejne zawody sportowe w przygotowaniu !