poniedziałek, 26 marca 2012

I Międzynarodowy turniej „Mini Euro Cup 2012” zakończony

Znakomita oprawa i duże emocje, tak można podsumować rozegrany w sobotę 24 marca I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Do udziału w turnieju organizatorzy zaprosili 12 zespołów w kategoriach wiekowych do lat 12 i 14. Na uwagę zasługuje fakt udziału drużyn z za naszej wschodniej granicy. Po raz kolejny w Nowej Dębie zaprezentowała się drużyna Pogoni Lwów, klubu zaprzyjaźnionego z naszym stowarzyszeniem KS POGOŃ.  Do udziału w turnieju Burmistrz zaprosił drużyny z miast partnerskich na Ukrainie - Gródka i Komarno. Goście z Ukrainy przyjechali do Nowej Dęby już w piątek w godzinach popołudniowych. Zostali zakwaterowani w Hotelu Szypowski Strefa. Po posiłku przyjechali obejrzeć halę sportową, miejsce rozgrywania turnieju. W ramach wypoczynku dzieci i ich opiekunowie zostali zaproszeni na nasz basen. Pobyt na pływalni tak spodobał się naszym gościom, że skorzystali z zaproszenia organizatorów także przed odjazdem na Ukrainę.

Do rywalizacji zaproszono również drużyny z gmin powiatu tarnobrzeskiego Grębowa, Gorzyc oraz reprezentanta gminy Baranów Sandomierski drużynę Skopania. Mecze rozpoczęły się o godzinie 8.00. Po rozegraniu kilku spotkań punktualnie o godz. 10.00 wszystkie drużyny ustawiono w szyku pod tabliczkami z nazwami miast i klubów. Najmłodsi piłkarze szkółki piłkarskiej Orlik Nowa Dęba wnieśli flagi Ukrainy i Polski. Odegrano hymny obu Państw. Ta podniosła chwila pozostanie długo w pamięci uczestników turnieju. Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba dokonał uroczystego otwarcia turnieju. Uczestników powitał również Jerzy Sudoł Wicestarosta tarnobrzeski. Do zawodników i zaproszonych gości kilka słów skierował Taras Ivayickyy Burmistrz Komarna, który podziękował za zaproszenie i życzył wszystkim udanych zawodów. Otwarcie turnieju rejestrowała TV Rzeszów.
Rozegrano trzydzieści spotkań w grupach na przemian U12 i U 14. Mecze były bardzo zacięte i właściwie wszystko rozstrzygało się w ostatnich spotkaniach. Po podsumowaniu wszystkich spotkań wyłoniły się tabele końcowe turnieju:

GRUPA U12
1. SŁOWIANIN GRĘBÓW
2. WISAN SKOPANIE
3. ORLIK NOWA DĘBA
3. KS GRÓDEK
5. POGOŃ LWÓW
6. TŁOKI GORZYCE

GRUPA U14
1. POGOŃ LWÓW
2. KS KOMARNO
3 STAL NOWA DĘBA
4.SŁOWIANIN GRĘBÓW
5.WISAN SKOPANIE
6.TŁOKI GORZYCE

Wśród gości obecni byli przedstawiciele sympatyków kibiców Pogoni Lwów, którzy swoją obecność zaznaczyli wspaniałą i olbrzymią flagą w barwach biało czerwonych z emblematami Pogoni i Orła. W roku 2010 podczas poprzedniej wizyty gości ze Lwowa władze Nowej Dęby ufundowały komplet strojów sportowych dla klubu Pogoń. Także i tym razem Burmistrz i Dyrektor SOSiR ufundowali po komplecie strojów piłkarskich dla szkół polonijnych w Lwowie. Stroje wręczono na ręce trenera Pogoni Lwów do przekazania szkołom. Przed oficjalnym zakończeniem nadeszła najbardziej oczekiwana chwila czyli wręczenie nagród. Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pucharami i dyplomami. Zawodnicy pierwszych trzech drużyn w każdej grupie otrzymali statuetki. Organizatorzy wyróżnili również osobnymi nagrodami najlepszych bramkarzy, najlepszych zawodników oraz zdobywców największej ilości bramek. Nagrody wręczali zaproszeni goście: Janina Lubera Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie, Taras Ivayickyy Burmistrz Komarna, Roman Struk Prezes Klubu KOŁOS z Gródka, Jerzy Sudoł Wicestarosta tarnobrzeski, Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy, Adam Szurgociński dyrektor SOSiR.
Całość imprezy prowadził i koordynował Wojciech Bulanowski Prezes Stowarzyszenia KS POGOŃ w Nowej Dębie – serdeczne podziękowania.

Podziękowania dla wolontariuszy Stowarzyszenia POGOŃ Jacka Lubery, Tomasza Licaka, Marka Ostapki i Bogdana Andrusiewicza. Główni sponsorzy Turnieju: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego, Stowarzyszenie KS POGOŃ Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Sportu Rekreacji w Nowej Dębie. Na zakończenie Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy podkreślił, że był to pierwszy międzynarodowy turniej i jak zaznaczył nie ostatni. Pożegnał zawodników gości słowami „Do zobaczenia za rok”. Podziękowania dla pozostałych sponsorów: Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1, Dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, Spółki BEEG- Hotel Szypowski, restauracja Dębianka, Maret Travel - Activ Trade.

Adam Szurgociński 
------
Relacja TVP RZESZÓW: