wtorek, 4 stycznia 2011

W obronie miejskiej siłowni


Czy nowodębska siłownia zostanie zamknięta? Wszystko wskazuje na to, że tak. Oczywiście powodem jest brak środków na jej utrzymanie...


Ta sprawa została poruszona na ostatniej sesji rady miejskiej przez przewodniczącego Klubu Radnych Ratusz Marka Ostapko:
-Ja rozumiem, że być może to pomieszczenie w którym się ta siłowania obecnie mieści jest w planach przeznaczone pod jakąś działalność gospodarczą i bardzo dobrze. Jeżeli kończy się tam umowa dzierżawy to proponowałbym aby te siłownie ulokować na naszym basenie gdyż zarówno klienci siłowni będą korzystać później z basenu jak i klienci basenu być może skorzystają z siłowni i to się będzie wzajemnie nakręcało- mówił Ostapko dodając jednocześnie iż jego zdaniem adaptacja pomieszczeń w piwnicach na basenie jest zadaniem na które stać nowodębski samorząd.

W odpowiedzi burmistrz  Wiesław Ordon podkreślał, że problem siłowni pojawiał się już kilka lat temu. Wówczas gmina zakupiła od prywatnej osoby urządzenia by te siłownie uratować.
- Mieliśmy nadzieję jak zapewniali nas tacy o których pan teraz mówi, że tam będą chodzić, że ta siłownia się utrzyma, że nie będziemy do niej  znaczących kosztów dokładać. Okazało się po krótkim okresie że siłownia nie utrzymuje się. - argumentował Wiesław Ordon. Następnie pomieszczenie to udostępniono prywatnym osobom by prowadziły tam działalność gospodarczą. Szybko okazało się, że również one nie są w stanie jej utrzymać. - To jest bardzo wąska grupa użytkowników, która nie zapewnia działalności w sposób opłacalny- dodawał.

Nagranie z sesji rady miejskiej 29.12.2010.
http://www.youtube.com/watch?v=7my2yCzwuMY-Dopłacamy do Straży Miejskiej i do innych zadań. Także to to nie jest argument, że dopłacamy. - ripostował Ostapko. -  Natomiast jeżeli byłaby ona ulokowana na basenie to jestem przekonany, że przynosiłaby zyski bo tak jak powiedziałem wcześniej basen i siłownia to byłoby centrum sportu które by się wzajemnie nakręcało.-dodawał.Wiesław Ordon stwierdził, że decyzja w sprawie siłowni będzie należała do radnych bo to oni uchwalają budżet gminy (burmistrz go przygotowuje).

Na koniec Marek Ostapko zadeklarował, że będzie starał się przekonać radnych aby zapewnili w przyszłym budżecie środki na funkcjonowanie siłowni oraz wręczył burmistrzowi listę podpisów użytkowników siłowni którzy sprzeciwiają się jej zamknięciu. O dalszych losach siłowni będziemy informować. 

KK
Źródło: InfoNowaDeba.pl