wtorek, 4 stycznia 2011

Odśnieżyć Nową Dębę

Tegoroczna zima jest wyjątkowo ostra. Obfite opady śniegu znacznie utrudniają poruszanie się naszymi ulicami i chodnikami. Na środowej sesji rady miejskiej Klub Radnych RATUSZ wywołał dyskusję dotyczącą stanu odśnieżenia.

Na początku grudnia radny Tomasz Licak (KR RATUSZ), zwrócił się z pytaniem do naczelnika Zakładu Karnego w Nisku dotyczącym możliwości odśnieżania naszego miasta przez więźniów z Zakładu Karnego w Chmielowie. - W projekcie umowy jaki otrzymałem od naczelnika było zapisane, że więźniowie będą wykonywać swoją pracę bezpłatnie. Gmina miała im jednak zapewnić transport, ubezpieczenie, sprzęt i ciepły posiłek.- mówi Licak.Film: Marek Ostapko (Ratusz) porusza problem złego odśnieżenia gminy
http://www.youtube.com/watch?v=sQ6a2o_b_iM


Klub Radnych RATUSZ przedstawił te propozycje burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi, jednak ten po konsultacji z prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które zajmuje się odśnieżaniem naszej gminy stwierdził, że koszty takiego przedsięwzięcia są zbyt duże.
Film: Wypowiedź Burmistrza Wiesława Ordona na temat odśnieżania
http://www.youtube.com/watch?v=N0w44gQBXQk>


-Wobec takiego stanowiska burmistrza postanowiliśmy szukać innych rozwiązań- komentuje Marek Ostapko. -Podczas sesji skierowałem pytanie do radnego Jana Flisa, który kieruje Ochotniczą Strażą Pożarną w Osiedlu Dęba, czy istnieje możliwość aby nasi druhowie w przypadku kolejnego ataku zimy udzielili pomocy mieszkańcom.
Film: Wypowiedź radnego Jana Flisa i ad vocem Marka Ostapko
http://www.youtube.com/watch?v=H7oMDUsoc0s


-Jak się włączy stowarzyszenie Ratusz do odśnieżania również włączy się bezpłatnie Ochotnicza Straż Pożarna- odpowiadał radny Jan Flis. Dodał również, że OSP Dęba nie posiada niezbędnego sprzętu. W odpowiedzi Marek Ostapko podkreślił, że Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ jak sama nazwa wskazuje ma inne cele statutowe i pełni inne funkcje.
-Dla ludzi starszych przejście po nieodśnieżonym chodnikiem do sklepu jest naprawdę czymś ciężkim i dlatego jako Klub Radnych RATUSZ podjęliśmy inicjatywę: skierowaliśmy zapytanie do Zakładu Karnego , teraz do pana Jana. Jesteśmy radnymi i jeżeli mieszkańcy mają problemy naszym zadaniem jest je rozwiązywać dlatego poruszyłem ten temat- mówił Ostapko.

W dyskusje włączyła się również radna Maria Mroczek, która przekazała swoje krytyczne uwagi dotyczące pracowników PGKiM zajmujących się zrzucaniem śniegu i sopli z dachów bloków.

/KK
źródło: ifonowadeba.pl