poniedziałek, 10 stycznia 2011

Będzie zadaszenie trybun na stadionie


O tym, że nowodębski stadion zasługuje na zmiany my kibice wiemy od dawna. Jednak do tej pory ten temat był omijany przez lokalnych decydentów szerokim łukiem...

Komitet Wyborczy Ratusz w swoim programie wyborczym i podczas kampanijnych spotkań zawierał postulaty dotyczące modernizacji naszego stadionu. Wiadomo, że „nie od razu Kraków zbudowano” ale od czegoś trzeba zacząć. W ankiecie zamieszczonej na www.stalnowadeba.pl 47% głosujących opowiedziało się za za zadaszeniem trybun, które chroniłyby kibiców przed deszczem
i słońcem. Odpowiednio wykonane, znacznie poprawiłyby również estetykę obiektu.

W tym miejscu chciałbym się podzielić dobrymi informacjami. Pierwszą rzeczą jaka zostanie zrealizowana będzie właśnie zadaszenie części trybun. Jestem po rozmowach z dyrektorem Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji i otrzymałem zapewnienie, że w tym roku zostanie stworzony projekt zadaszenia o wartości 10-15 tys zł. Wstępnie będzie to 1 sektor (ok. 36 metrów pokrycia), który w perspektywie ma być stopniowo rozbudowywany. Stara budka spikera zostanie zdemontowana.

Oczywiście nasz stadion jak i inne obiekty należące do SOSiRu wymagają zwiększonych nakładów i inwestycji: dokończenie remontu trybun, oświetlenie murawy, bieżnia tartanowa i inne. Nie wolno również zapominać o budynku przy stadionie, zalewie (podlega pod SOSiR), siłowni, basenach. Mam nadzieję, że moi koledzy radni dostrzegą te potrzeby i każdego roku w budżecie będzie zabezpieczana odpowiednia kwota na realizacje niezbędnych przedsięwzięć.

Gdy projekt zadaszenia zostanie wykonany postaram się aby został udostępniony do publicznej wiadomości w celu zgłaszania uwag.

Hej Stal!