piątek, 11 kwietnia 2014

ZALEW DO ROZBIÓRKI – ODTAJNIONO EKSPERTYZĘ

Cała ścieżka spacerowa wybudowana wokół zalewu nadaje się do rozbiórki – tak wynika z zapisów ekspertyzy wykonanej na zlecenie urzędu miasta. Powód? Materiały jakie zastosowano nie nadają się do użytku.
ordonprezentje
O nieprawidłowościach nad zalewem piszemy od grudnia 2013 roku. Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na błotnistość ścieżek spacerowych. Dziś wiemy już, że władze miasta nie tylko zapłaciły wykonawcy za produkty których nigdy nad zalewem nie wbudowano ( co innego jest na fakturze co innego w rzeczywistości), ale także odebrały dzieło które nie nadaje się do użytkowania.
Na wczorajszym posiedzeniu komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji wiceburmistrz Zygmunt Żołądź tłumaczył, że wykonawca zadeklarował iż dokona wymiany ścieżek do 30 kwietnia. Zapewniał także, że termin zakończenia robót nie będzie przedłużany. Na posiedzeniu komisji obecny miał być także wykonawca inwestycji. Niestety z nieustalonych powodów nie zjawił się w Urzędzie i nie odbierał telefonów od zastępcy burmistrza… Burmistrz Żołądź wywodził również, że winę za wadliwe materiały ponoszą kamieniołomy, nieprzygotowane na dostarczanie odpowiedniej jakości surowca.
Sprawą nieprawidłowości podczas rewitalizacji zalewu zajmuje się prokuratura.
ordonfurgal
Fot:   16 stycznia burmistrz Wiesław Ordon i skarbnik Alicja Furgał podpisali stosowną umowę z Samorządem Województwa Podkarpackiego na dofinansowanie w wysokości ponad 1,16 mln zł.
plazadurnadzalewem
Fot: W projekcie, umowie i na fakturach mowa o jest o Plazadurze. W rzeczywistości nigdy nie zastosowano nad zalewem tego materiału.

KALENDARIUM WYDARZEŃ:
14.12.2013 – Tak się buduję w Nowej Dębie
23.01.2014 – SORRY! TAKIE MAMY MOLO !
30.01.2014 – Czy to błoto to Plazadur?
12.02.2014 – Burmistrz przyznał radnemu rację. Są problemy nad zalewem.
25.02.2014 – SKANDAL NAD ZALEWEM. SPRAWĄ ZAJMIE SIĘ PROKURATURA!
04.03.2014- NIELEGALNY TRANSFER PONAD 1,3 MLN ZŁOTYCH Z KASY GMINY? UJAWNIAMY DOKUMENTY!
02.04.2014 – TYGODNIK NADWIŚLAŃSKI: Tajne przez poufne.